Ana Sayfa EREĞLİ, KÜLTÜR-SANAT 25 Eylül 2023 619 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi Kitap Günleri Başladı. Fuar, Ereğli Kültür Merkezinde

kardesleryaziicimasa

25-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenen kitap fuarıyla kitaplı günler başladı. Ereğli Belediyesi kitap tutkunlarını bir araya getirmek amacıyla Ereğli Belediyesi Kültür Merkezi’nde birbirinden kıymetli 25 yazarın ve 60 yayınevinin yer aldığı ayrıca çeşitli programların olacağı ‘Kitap Günleri’ organize etti. Program Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Kum sanatı gösterisi yapan Tarkan Köylü ve Ereğlililerin yoğun katılımıyla başladı, etkinlik 5 gün boyunca birbirinden kıymetli yazarlarla devam edecek.

Kitap Günleri açılış programına İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Ereğli Jandarma Komutanı Binbaşı Esat Can Öztürk, Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Kahraman Gürbüz, İlçe Milli Emniyet Müdürü Selçuk Muğdatoğlu, Ereğli Müftüsü Abdullah Özmen, MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Lütfi Tekeli, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Burak Sevinç, ve Meclis Üyeleri, Şehit Ömer Halisdemir İlköğretim okulu ve Feriha Ferhat Koyuncuoğlu ortaokulu öğrencileri katıldı.

“TÜRK VE TÜRKİYE ASRI OLMASI İÇİN OKUMAYA VE ÇOK ÇALIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Ereğli için, hemşerileri için sosyal ve kültürel etkinliklerine devam edeceklerini ifade eden Başkan Hüseyin Oprukçu: “ Pandemiden ve deprem felaketinden sonra sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verdiğimiz bir süreci yaşıyoruz. Çocuklarımız okusun, insanımız okusun. Onların kelime hazneleri genişlesin. Doluya koyup aldırsınlar boşa koyup doldursunlar. Çünkü muhakeme kudreti artacak çocuklarımızın ve insanımızın bilgi sahibi olacaklar. Ama çocuklar için de gerçekten kelime sayıları, bildikleri öğrendikleri kelime sayısı ne kadar çok artarsa istikbale o ölçüde sağlıklı olarak bakarlar. Dünyayı daha geniş bir çerçevede algılayacaklar. Gözleri açılacak Allah’ın izniyle. İhtiyacımız var ülkemizin geleceği için milletimizin geleceği için 21. Asrın Türk asrı ve Türkiye asrı olması için hakikaten okumaya ve çok çalışmaya ihtiyacımız var. Değerli öğretmenlerimizi de unutmadık. Onları da her zaman saygıyla selamlıyoruz. Eğitime bu geçtiğimiz 4, 5 yıllık süreç içerisinde olabildiğince destek vermeye gayret ettik ve destek vermeye devam edeceğiz. Kitaplarla insanımızı buluşturmaya devam edeceğiz. Ne kadar çok okursanız o kadar çok başarılı olursunuz. Dolayısıyla zaman zaman dinlenmek zaman zamanda dinlemek ama mutlaka okumak lazım onun için kitaplarla Ereğli’mizi buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster