Ana Sayfa TÜRKİYE 7 Eylül 2023 127 Görüntüleme

2023 Yılı Mazot Gübre Desteklemeleri Ödemeleri Öne Çekildi. Ödemeler Ekim Ayında

nilsite
kardesleryaziicimasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  2023 yılı mazot gübre desteği ödemeleri  ile ilgili olarak  açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, 2024 yılında yapılacak olan mazot gübre desteklemelerinin 2023 yılı Ekim ayı içerisinde ödeneceğini belirtti.

Normal zamanda 2024 Mart ayında yapılması beklenilen buğday, arpa, yulaf, çavdar tritikale, çeltik üreticilerin mazot ve gübre desteği ödeme tarihleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile öne çekildi. 5 ay önceye çekilen ödemeler Ziraat Bankası hesapları üzerinden gerçekleştirilecek.

MAZOT GÜBRE DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Mayıs’ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından son dakika açıklamalarında bulundu. Çiftçilere müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2024 yılı Mart ayında ödenecek olan buğday arpa yulaf çavdar üreticilerimizin desteklerini 2023 ekim ayından itibaren Ziraat Bankası hesaplarında tanımlayacağız” ifadelerini kullandı.

2023 YILI DESTEK ÖDEMELERİ HENÜZ AÇIKLANMADI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 üründe çiftçiye toplam 11,5 milyar lira mazot ve gübre desteğinin ödeneceğini açıklarken, söz konu 6 ürünün hangi birine ne kadar mazot ve gübre desteği ödeneceği ise açıklanmadı.

trendmasa
cayhansite
sitesolreklam
mugesag
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster