Ana Sayfa EREĞLİ 29 Temmuz 2022 309 Görüntüleme

Alime-Muhlis Yılmaz Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Açılıişı Yapıldı

kardesleryaziicimasa

Ereğlili işadamı Nurullah Yılmaz tarafından anne ve babası adına yaptırılan Alime-Muhlis Yılmaz Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (112 istasyonu) protokolün de katıldığı törenle hizmete açıldı.

İşadamı Nurullah Yılmaz tarafından annesi Alime ve babası merhum Muhlis Yılmaz adına yaptırılan 112 istasyonunun açılışına Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Konya DSYB Başkanı Edip Yıldız, Ereğli İlçe Sağlık Müdürü İsmail Yavuz, CHP, İYİ Parti ve Deva Partisi temsilcileri ve vatandaşlalar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan işadamı Nurullah Yılmaz, “sağlık yatırımlarını önemini pandemi döneminde yaşayarak gördük” diyerek başladığı konuşmasında “Bir toplumda yapılması gereken özellikle sağlık hizmetleri yükünü, o toplumun önde gelen insanlarının da yüklenmesi gerektiği düşüncesi ile biz de elimizi taşın altına koyduk. Çok kısa bir süre içerisinde tamamladığımız Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun Ereğli’ye kazandırılmasında büyük çaba gösteren Ereğli İlçe Sağlık Müdürümüz İsmail Yavuz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ise, konuşmasında, Ereğli’nin sağlık hizmetleri noktasında Konya’nın diğer ilçelerinden çok daha önde olduğuna dikkat çekti ve “Ereğli, sağlık yatırımları noktasında ve hayırseverler tarafından yapılan aile sağlığı merkezleri ile acil sağlık istasyonları noktasında Konya’da örnek bir ilçe” dedi.

Sağlığın, kıymeti bilinmesi gereken önemli bir kavram olduğunu söyleyen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise, Ereğli’ye kazandırılması gereken hizmetlerin altyapılarının oluşturulmasında Ereğli Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Özellikle, büyük kıymet verdiğimiz sağlık yatırımları konusunda arsa tahsislerinin gerçekleşmesi noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, tüm arsaları sağlık teşkilatının emrine verdik. Bu çalışmaların Ereğli’ye kazandırılmasında Ereğli İlçe Sağlık Müdürümüz İsmail Yavuz’a da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, adına Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu yapılan Alime Yılmaz’a çiçek takdim edildi ve ardından kurdele kesimi yapılarak, istasyon hizmete açıldı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster