Ana Sayfa EREĞLİ 11 Ocak 2022 214 Görüntüleme

Arif Demirbaş, Oda Yönetimi ve Kendisi İle İlgili İddialara Sert Yanıt Verdi

kardesleryaziicimasa

Ereğli Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Demirbaş, düzenlediği basın toplantısında, oda yönetimi ve kendisi ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara cevap verdi. Düzenlediği basın toplantısında sert açıklamalar yapan Demirbaş, “odanın kurumlara borcu olduğunu iddia edenler, iddialarını ispatlasınlar. Odamızın hiçbir kuruma 1 lira borcu yoktur” dedi.

Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası binasında düzenlediği basın toplantısında iddialara cevap veren Demirbaş’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

-“Yeni Yapılacak Olan Sanayi Sitesi İçin Çalışmalar Ocak Ayı Sonunda Başlayacak”-

“Üyelerimize söz verdiğimiz ve organize sanayi bölgesi karşısında bulunan alana yapılacak olan yeni sanayi sitemiz için çalışmalarımız Ocak ayı sonunda başlayacak. Şu ana kadar, 850 başvuru oldu. Yapılacak olan sanayi sitemiz TOKİ tarafından yapılacak. Yapılacak olan sanayi sitesi küçük ve basit bir yapı değildir. Büyük ve Ereğli’nin geleceğine yapılacak olan büyük bir yatırımdır Bu sebeple, bürokratik işlerin de, özellikle pandemi neden ile yavaş ilerlemesinden dolayı biraz zamanımızı aldı. Bu tür yatırımlar da hemen yapılacak kadar küçük değildir. Konya sanayi Sitesi bile 18 yılda tamamlandı”

-“Odamızın Hiçbir Kuruma 1 Lira Borcu Yok”-

Ereğli’de 30 yıl oda başkanlığı yapmış olan, başkanlık yaptığı süre içerisinde ne Ereğli’ye ne de esnafa hiçbir katkı sağlamayan, ancak halen başkanlık peşinde koşanlar, odamızın vergi dairesine 300 bin lira, SGK’ya da 50 bin lira borcunun olduğuna dair üyeler mesaj atıyor. Biz vergi dairesinden ve SGK’dan borcumuzun olmadığına dair evraklarımızı aldık, borcumuzun olmadığını ispatlıyoruz. Bu iddiayı ortaya atanlar da iddialarını ispatlasınlar.

Biz odayı Abdullah Yıldırım’dan aldığımızda odanın hali mezbelelikti. Odanın çalışma şartlarını ve fiziki şartlarını iyileştirdik Odanın adına ve esnaflarımıza yakışır hale getirdik. Madeni eşya ve sanatkarlar odasının kurumsal bir yapıda olduğunu, esnaflarımız bizim yönetimimizle fark etti. Yıllarca hizmet edemediler bu odaya ve üyelerin”

-“Satılan Arsanın ve Satılan Rampanın Paraları Nereye Gitti? Bu Paralar Neden Odaya Girdi Yapılmadı”-

Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odasının yönetimini itham eden eski başkan Yıldırım, kendi yönetiminde satılan arsanın parasını neden odaya girdi yapmadı? Odaya ait olan ve satışını yaptıkları rampanın parasını eden odaya girdi yapmadı? Kendisi, bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, o para ile sanayideki camiyi ve altındaki dükkanları yaptırdığını söyledi. Ancak, camiyi sanayi esnafı kendisi yaptırdı. Arsa kaça satıldı, yapılan dükkanlar neye mal edildi, rampa kaç liraya satıldı, bunları hiçkimse bilmiyor. Çıksın onları açıklasın. Federasyona olan payı ödememek için kayıtdışı para kullanan kendisi iken bizi itham etmesine anlam veremiyoruz”

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster