Ana Sayfa EREĞLİ, KÜLTÜR-SANAT, TÜRKİYE 15 Mayıs 2024 349 Görüntüleme

Ayakları İle Başarılı Resimler Yapan Minik Sinem’in Eserleri Sergileniyor

kardesleryaziicimasa

-KÜÇÜKKEN GEÇİRDİĞİ KAZA SONUCU ELLERİNİ KAYBEDEN MİNİK SİNEM’İN AYAKLARI İLE YAPTIĞI RESİMLER SERGİYE AÇILDI

(Haber: Mesut Şahin)

Küçükken geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu ellerini kaybeden ve ayakları ile sanat eseri niteliğinde resimler yapan 10 yaşındaki Sinem Merve Tezcan’ın yaptığı resimler, Ereğli ASEM’de düzenlenen sergide vatandaşların ziyaretine açıldı.

ASEM’de düzenlenen resim sergisine Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat’ın eşi Görkem Murat, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, siyasi partilerin ilçe başkanları ve vatandaşların katılımları ile açıldı.

Açılışta konuşma yapan özel eğitim öğretmeni Ferhunde Fadime Harman, serginin isminin “Özgür Ruh” olduğunu söyledi ve “Aslında bizim engellerimizin ruhumuzda olduğunu fark ettik ve değişime, gelişime açık olan ruhlarımızı özgür bıraktık. Bunun sonucunda da Sinem’in meydana getirdiği eserleri ortaya çıkardık” dedi.

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Sinem Merve Tezcan tarafından yapılan resimler ziyarete açıldı.

-Sinem’n Başarı Hikayesi-

2015 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunan evlerinde çıkan yangında, henüz üç aylıkken vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan ve yanıklar sonucunda kollarını kaybeden Sinem Merve Tezcan, özel eğitim öğretmeni Ferhunde Fadime Kalkan’ın ilgileri ile resim yeteneğini keşfetti. Kendisini sürekli geliştiren 10 yaşındaki Sinem Merve Tezcan, ayakları ile sanat eseri niteliğinde resimler yapmaya başladı. Yaptığı resimler, Ereğli ilçesinde düzenlenen sergide ziyarete açıldı.

www.danvideopro.weebly.comm

www.danvideopro.weebly.comm

www.danvideopro.weebly.comm

www.danvideopro.weebly.comm

www.danvideopro.weebly.comm

www.danvideopro.weebly.comm

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster