Ana Sayfa TÜRKİYE 19 Eylül 2023 80 Görüntüleme

Bakan Işıkhan: En Düşük Devlet Memuru Maaşı 33 Bin Lira Seviyelerine Çıkacak

nilsite
kardesleryaziicimasa

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin maaşlarında yılbaşında iyileştirme yapacaklarını söyledi ve yapılacak olan artışın yüzde 50 civarında olacağına dikkat çekti. Işıkhan, yılbaşında yapılacak olan zam ile birlikte en düşük memur maaşının 33 bin liraya dayanacağını da belirtti.

Bakan Işıkhan, memur maaşlarında yapılacak olan artışa değindiği basın açıklamasında, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların da devam ettiğini vurguladı ve  “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” dedi.

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Işıkhan, “Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.” diye konuştu.

trendmasa
cayhansite
sitesolreklam
mugesag
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster