Ana Sayfa TÜRKİYE 25 Mayıs 2022 364 Görüntüleme

Bakan Kurum’dan Kira Düzenlemeleri İle İlgili Açıklama

kardesleryaziicimasa

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’un Güngören semtinde kentsel dönüşüm projesi temel atma töreninde yaptığı konuşmada, son günlerde vatandaşların yoğun sıkıntı yaşadığı fahiş kira fiyatları ile ilgili olarak da açıklamada bulundu.

Fahiş kira artışları ile ilgili olarak uygulanacak olan ceza işlemler ve kira ücretlerinin tekrar düşürülmesine yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren bakan Murat Kurum, kira fiyatları ile ilgili olarak düzenleme çalışmalarına başladıklarını,, düzenlemeden sonra hayata geçecek olan uygulamanın hem kiracı, hem konut sahibi açısından uygun bir düzenleme olacağının altını çizdi ve çalışmanın 10 gün içerisinde tamamlanacağının altını çizdi.

Kurum, açıklamasında; “Biz 4 bakanlığımızla çalışma yapıyoruz. Detayları 10-15 gün içinde Cumhurbaşkanımız açıklayacak. Fahiş kira artışına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kira güncellemeleri zaten hukuken belli. Rayiç bedelleri birebir takip edeceğiz. Yapacağımız düzenlemeyle kiracı ve ev sahibi mağdur olmayacak” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster