Ana Sayfa TÜRKİYE 14 Ekim 2022 144 Görüntüleme

Bartın’da Maden Ocağında Meydana Gelen Patlamada 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 20 Kişi Yaralandı

kardesleryaziicimasa

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesinde akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye ve güvenlik ekibi sevk edilirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, patlamada ilk belirlemelere göre 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 20 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Müessesesinde akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Patlama ile ilgili olarak Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, patlamanın eksi 300 kotunda meydana geldiği belirtildi ve kurtarma çalışmalarının olanca hızıyla sürdüğü belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, maden kazasında 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 20 kişinin de yaralandığını açıkladı.

-Kurtarma Çalışmaları Olanca Hızıyla Sürüyor-

Patlamanın ardından bölgeye Bartın İl AFAD, Emniyet, 112, İtfaiye, Jandarma ve TTK’ya ait tahlisiye ekipleri, Sakarya İl AFAD, Kütahya İl AFAD ve Eskişehir İl AFAD ekipleri ile Kütahya, Zonguldak, Karabük ve Eskişehir İl AFAD müdürlerinin sevk edildiği belirtildi. Kurtarma çalışmaları için il merkezi ve il dışından 5 UMKE aracı, 31 ambulans, 1 acil müdahale araç ile 149 personelin görevlendirildiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster