Ana Sayfa TÜRKİYE 19 Nisan 2022 213 Görüntüleme

Bayram İkramiyeleri, Asgari Ücrete Zam Beklentisi ve EYT’li Gündemi İle İlgili Açıklamalar

kardesleryaziicimasa

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin dört gözle beklediği bayram ikramiyelerinde artış olmadığını, geçen yıl ödenen rakamın bu yıl da zamsız olarak ödeneceğini açıkladı. Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlemesinin bu yıl sonuna kadar meclisten geçeceğini beklediklerini de belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrette popülist taleplere karşı olduklarını da dile getirdiği açıklamasında, asgari ücrette enflasyona uygun bir güncellemenin gündemde olmadığını söyledi.

Bayram ikramiyelerinin, geçen yıl ödenen rakam üzerinden ödeneceğini, bayram ikramiyelerine zam yapılmadığını söyleyen Bilgin, emeklilere ödenecek bayram ikramiyelerinin 1.100 TL olduğunu, ödemelerin ise 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde yapılacağını bildirdi.

3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarını Mayıs ayı içerisinde tamamlayacaklarını, ek göstergenin de en geç yıl sonunda meclise geleceğini söyleyen Bakan Bilgin, EYT’liler ile ilgili olarak gündemde bir çalışmalarının olmadığını da sözlerine ekledi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster