Ana Sayfa EREĞLİ 31 Ocak 2022 249 Görüntüleme

Belediyelerin Üretime Destek Projeleri İlk Değil. Daha Önce de Bu Tür Projeler Yapılmış

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi, Organik yumurta tavukçuluğunun geliştirilmesi projesi kapsamında, talepte bulunan vatandaşlara dağıtılmak üzere civciv dağıtımı yapacağını açıklamıştı.

Ereğli belediyesinin bu projesi, Türkiye’de ilk değil. Türkiye’de daha önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu tür bir dağıtım gerçekleştirmişti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kadın çiftçileri desteklemek amacıyla 9 bin adet yumurtlama oranı yüksek tavuk dağıtmıştı. Yine ordu Büyükşehir Belediyesi de tarım ve hayvancılığı geliştirmek adına başlattığı proje ile 14 bin adet kaz dağıtımı gerçekleştirmişti. Yine Türkiye’nin birçok kentinde ziraat odaları, başlattıkları proje ile vatandaşlara kanatlı hayvan dağıtımı gerçekleştirmişti.

Ereğli belediyesinin başlattığı bu proje de, Ereğli’de organik yumurta yetiştiriciliğini geliştirecek bir proje olarak Nisan ayında yapılacak dağıtım ile tamamlanmış olacak.

Belediyenin civciv projesine yapılan başvuru sayısının fazla olması da, projenin başarıya ulaşacağının göstergesi olarak yorumlandı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster