Ana Sayfa EREĞLİ 8 Mart 2023 271 Görüntüleme

Borsa Üyelerine Drone Teknolojisi İle İlaçlama İmkanı Geliyor

kardesleryaziicimasa

Üreticilere ve üyelerine yönelik yenilikleri ile sık sık gündemde olan Ereğli Ticaret Borsası, tarımsal ilaçlamada büyük kolaylık sağlayacak olan drone ilaçlama sistemini hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Tarımsal üretimde ilaçlama süresini kat kat azaltan ve daha az maliyetle daha fazla alanın sulanmasına olanak sağlayacak olan zirai ilaçlama dronunun üyelere tanıtımını yapan Ereğli Ticaret Borsası, üyelerden gelen talep doğrultusunda bu sistemi faaliyete geçirecek.

Tanıtım programı ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü, drone ilaçlama teknolojisinin üreticilere büyük kolaylık sağladığını belirtti ve “Bu teknoloji günümüz üretiminin maliyetinin azaltılarak kâr oranının yükselmesinde büyük rol oynuyor. Ereğlili üreticilerimizin de bu teknolojiyi kullanabilmeleri için borsa yönetimi olarak 40 litre kapasiteli ilaçlama dronunu, üyelerimizden gelen talep doğrultusunda hizmete sunacağız. Üreticilerimizin ve üyelerimizin bu konudaki görüşlerini bize bildirmelerini istiyoruz” dedi.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster