Ana Sayfa EREĞLİ 9 Kasım 2022 177 Görüntüleme

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü Ereğli’de Ziyaretler Gerçekleştirdi, Basın Açıklaması Yaptı

kardesleryaziicimasa

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Ereğli’de ziyaretler gerçekleştirdi ve ziyaretleri sonrasında partisinin ilçe teşkilatında toplantı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, partisinin Ereğli ilçe teşkilatı programı kapsamında Ereğli’de ziyaretler gerçekleştirdi. CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Fİlorinalı ve parti teşkilatı eşliğinde Ereğli’de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Jale Nur Süllü, Ereğli genelinde birçok caddede esnaf ziyareti gerçekleştirdi ve semt pazarlarını ziyaret etti. Vatandaşların ve esnafların sorunları ve taleplerini tek tek not alan Süllü, sorunların genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletileceğini ve meclis gündemine taşınacağını söyledi.

-Parti Binasında Basın Açıklaması Yaptı-

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından partisinin Ereğli ilçe teşkilatında basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında söz alan CHP yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Fİlorinalı, Cumhuriyet Halk Partisinin, içişleri bakanlığına verilen bir dilekçe ile kurulan bir parti olmadığını, temelinde kurtuluş savaşı mücadelesi olan bir parti olduğuna dikkat çekerek; “Ülkenin kurtuluşu için kurtuluş mücadelesini başlatmış ve mücadele etmiş bir düşüncenin ürünü olan Cumhuriyet Halk Partisi, milliyetçiliği de en iyi şekilde bilen partidir” dedi.

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşma yapan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise, Ereğli’de semt pazarlarında gerçekleştirdiği ziyaretlerde, insanların temel gıda alışverişlerinde artık taneyle alım yaptığını söylediği açıklamasında, “Çuval çuval alınan patatesten, tane ile alınan patateslere, elektrik faturasını ödeyemeyen esnafa kadar, ülkenin getirildiği durum ortada. Ereğli, Kenan Akpınar’dan sonra hep iktidar partisinden yana irade gösteren bir şehir olmasına rağmen geliştirilememiş, Ereğli’ye gerekli önem verilmemiş” dedi.

Türkiye’de gerek ekonomik olarak, gerek adalet olarak gerekse demokratik olarak büyük bir kriz yaşandığının da altını çizen Süllü, “Mecliste bütçe görüşmeleri yapıyoruz, bütçenin büyük kısmı kur korumalı mevduat sistemine gidiyor. Ülkemiz, yabancı paralarla, yabancı şirketlerle işgal edilmiş durumda. Döviz üzerinden kimler zengin ediliyor, halktan alıp kimlere veriliyor, soruyoruz, cevap verilmiyor. Devlet yönetiminde şeffaflık ortadan kalkmış durumda. Saralarda yaşayanlar ise halkın yaşadığı sorunlardan habersiz. Türkiye, her gün medyadan nefret söylemiyle halkına seslenen bir Cumhurbaşkanı tarafından yönetilmek istenmiyor artık” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster