Ana Sayfa EREĞLİ 23 Mart 2022 193 Görüntüleme

CHP Heyeti Kırsal Mahallelerde Üreticilerin Sorunlarını Dinlemeye Devam Ediyor

kardesleryaziicimasa

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, parti yönetimi ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Kuzukuyusu Mahallesini ziyaret etti ve üreticinin artan maliyetlerden dolayı yaşadığı sıkıntıları dinlediler.

Kuzukuyusu Mahallesinde yaptığı konuşmada, Türkiye’de vatandaşın gündeminin ekonomi olduğuna dikkat çeken CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, gittikleri her mahallede gübre, ilaç, akaryakıt, elektrik, doğalgaz gibi maliyetlerin aşırı yükselmesinden kaynaklı şikayetler aldıklarını söyledi ve tarımda 7 ülkeye yeten Türkiye’nin bugün kendi ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale getirildiğini belirtti.

Konuşmasında, son zamanlarda yaşanan şeker sıkıntısına da değinen Gönülal, “Fabrikadan 265 TL’ye çıkarılan şeker, stokçuluk nedeni ile 700-800 TL’ye satılıyor” dedi.

Çiftçi sorunlarının son zamanlarda iyiden iyie arttığını, hükümetin çiftçiyi ve üreticiyi umursamaz politikalar yürüttüğünü de dile getiren Gönülal, Cumhuriyet Halk Partisinin üretim odaklı politikaları ile çiftçilerin ve üreticilerin, CHP iktidarında üretimlerinin hakettiği karşılığı alacağını söyledi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster