Ana Sayfa EREĞLİ 15 Aralık 2022 214 Görüntüleme

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Türktaş’tan, Ereğli Emniyetindeki Atamalarla İlgili Sert Açıklama

kardesleryaziicimasa

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Nejat Türktaş, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memurlarının tayinlerinin çıkması ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Türktaş, Ereğli ilçe emniyet müdürlüğündeki zamansız atamalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ereğli’nin güvenliğini ilçe kaymakamlığı ve emniyet müdürlüğü değil de AK Parti ilçe başkanı ve milletvekili mi sağlıyor?” dedi

Türktaş, Ereğli Emniyetinin son zamanlarda yaptıkları başarılı çalışmalara da değindiği açıklamasında, “Emniyetin bu başarılı çalışmasından kimler rahatsız oldu da, görevlerinde dereceli olan, başarı ödülleri almış polis memurları tayin döneminde olmamasına rağmen kış ortasında, çocuklarının eğitim süreçlerini de olumsuz etkileyecek şekilde Türkiye’nin dört bir yanına sürgünvari tayin edilmişlerdir” dedi.

Ereğli’de görevlerini başarıyla yürüten bir istihbarat memuru, bir trafik komiseri, bir narkotik komiseri, 1 muharebe memuru olmak üzere 4 memur hangi gerekçe ile sürgün edildi? Bu atamalar, geçtiğimiz dönemlerde 16 polis memuru ile 1 emniyet müdürü olmak üzere sürgün edilen 17 personelin devamı mı? Bu polis düşmanlığı nedir? Ereğli’de asayişin sağlanması konusunda başarılı çalışmalar yapan polis memurlarının Ereğli’den uzaklaştırılması ile, başarıyla çalışacak olan diğer ekiplere gözdağı mı veriliyor? Ereğli’de uyuşturucuyla mücadelede başarıyla çalışan narkotik komiserinin Ereğli’den uzaklaştırılarak Ereğli’nin uyuşturucunun kucağına itilmesindeki amaç nedir? Emniyete bu müdahaleyi yapanlar, normal seçmenlerden umudu kesip uyuşturucu ticareti yapanların oylarına mı bel bağladılar” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster