Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 14 Aralık 2022 197 Görüntüleme

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka “Ereğli Cezaevi Kenti Oldu”

kardesleryaziicimasa

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, partisinin Aile Destek Sigortası politikasını anlatmak üzere Konya’nın Ereğli ilçesine geldi. CHP Ereğli ilçe teşkilatının organize ettiği program öncesi basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Nazlıaka, programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

-Ereğli Cezaevi Şehri Oldu-

Düzenlediği basın açıklamasında, Ereğli’nin Cumhuriyet döneminde ana yatırımları alan bir kent halinde iken bugün cezaevi ile anılan bir kent olduğuna dikkat çeken Nazlıaka, Ereğli’nin hak ettiği hizmeti ve değeri alamadığını söyledi. Nazlıaka, açıklamasında şunlara yer verdi: “Ereğli, Cumhuriyet döneminin en aydın kentlerinden biri idi. Sümerbank yatırımları ile ekonominin, Köy Enstitüleri ile eğitimin, Merinoslarla tarım ve hayvancığın temelini oluşturan bir kent iken bugün cezaevi ile anılan bir kent halini aldı” dedi.

-İktidarın Ülke Sorunlarından Haberi Yok. Sorunların Çözümünü CHP Açıklıyor, İktidar Uygulamaya Koyuyor-

Ülkenin birçok sorunla mücadele içerisinde olduğunu ancak iktidarın çözüm bulmakta zorluk yaşadığına değinen Nazlıaka, “Sorunların çözümünü CHP açıklıyor, iktidar uygulamaya geçiyor. Emekliye ikramiye verilmesi, elektrik faturalarından TRT payının kaldırılması, KYK borçlarının faiz yükünün kaldırılması gibi sorunlar dahi CHP’nin açıklamasının ardından iktidar tarafından dikkate alınarak hayata geçirildi. Kısacası halkın derdiyle uğraşan siyasi parti biziz” ifadelerini kullandı.

-Siyasetin, Çocukların Geleceğinden Daha Önemli Bir İşi Olamaz-

Açıklamasında kadına şiddet ve çocuğa cinsel istismar konularına da değinen Nazlıaka, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Türkiye’nin gündemine oturan, 6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesi olayı ile ilgili de açıklama yaptı ve “Bu olaydan 6 bakanlık sorumludur. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı, bu olaydan sorumludur. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, bu konu siyasetin konusu değil diyerek olayı kapatmaya çalışıyor. Söyler misiniz, Türkiye’de siyasetin, çocuklarımızın sağlığından ve geleceğinden daha önemli nasıl bir konusu olabilir?” dedi.

Verilere göre, Türkiye’de çocuk anne sayısının arttığını da dile getiren Aylin Nazlıaka, Türkiye’de son yirmi yılda yarım milyon çocuğun anne olduğunu, 2021 yılında ise 9 bin 160 çocuk anne olduğunu söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster