Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 23 Ocak 2023 161 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kamu Alacaklarına Geniş Kapsamlı Yapılandırma Geliyor

kardesleryaziicimasa

Kamu Alacaklarına Yapılandırma Kararı Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, kamu alacaklarına geniş kapsamlı yapılandırma müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan kamu alacaklarının yapılandırılması açıklamasına göre, vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, sosyal güvenlik kurumu, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumlarının kamu alacakları yeniden yapılandırılacak. Düzenlenecek olan kanun teklifi ile kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlardaki cezalar kaldırılacak ve ana paraya taksitlendirme yapılacak.

Ayrıca yükseköğrenim kredi borçlarının endeks dışında kalan borçları da yeniden yapılandırılacak ve taksitlendirilebilecek.

Daha önce, 2 bin liranın altında olan icra borçlarının silinmesine dair çalışmayı başlattıklarını da ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı çalışmayı vergi dairelerinde de uygulamaya koyacaklarını belirtti ve “bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz. Detaylarını Hazine ve Maliye Bakanlığımızın açıklayacağı bu uygulamanın vergi dairesine olan borcundan dolayı takibe maruz kalmayacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

2 Milyondan Fazla Sürücünün Ceza Puanı Siliniyor

Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi de paylaşmak istediğini bildiren Erdoğan, yapılacak olan düzenleme ile alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralamalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarının silineceğini de sözlerine ekledi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster