Ana Sayfa EMİRGAZİ 19 Eylül 2022 151 Görüntüleme

Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak’tan Gaziler Günü Mesajı

kardesleryaziicimasa

Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile yayınladığı mesajda, “Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir açıklama yapan Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, “Gazilerimizden ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Koçak, mesajını şu şekilde sürdürdü:  “Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, ‘Gaziler Günü’ olarak kabul ve ilan edilmiştir. Şehitler; vatan uğruna nurlanan, gaziler de bu uğurda onurlanan kahramanlar ve şehitlerimizin emaneti olan değerlerin yaşatıcılarıdır. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Maraş’ta, Antep’te, Kore’de, Kıbrıs’ta, Suriye’de, 15 Temmuz’da ve daha birçok yerde vatanımıza ve milli birliğimize kastedenlere karşı verdiğimiz mücadele ile nice destanlar yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları olmuşlardır. Gazilerimizden ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyecek, bu uğurda, bütün inanç ve kararlılığımızla vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edeceğiz. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster