Ana Sayfa EMİRGAZİ, YAŞAM 4 Nisan 2022 415 Görüntüleme

Emirgazi’de Geleceğe Yönelik Çalışmalar ve Yatırımlar Yapıldı

kardesleryaziicimasa

Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, 2019 yerel seçimlerinde ikinci kez seçildiği belediye başkanlığı görevinin son üç yılını değerlendirdi.

2014 yılında Milliyetçi hareket Partisi’nden belediye başkanı seçilen, yaptığı başarılı çalışmaları sonucu 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının ortak adayı olarak yeniden belediye başkanlığı görevine seçilen Nurişen Koçak, ikinci kez göreve geldiği 2019 yerel seçimlerinden bu yana yapılan çalışmaları Ereğli Ajans’a  değerlendirdi.

Belediye Başkanlığının ikinci döneminde de, ilk dönemde olduğu gibi ilçenin geleceğine yatırım yapmaya devam ettiklerini kaydeden Nurişen Koçak, “Emirgazi ihmal edilmiş bir ilçe idi. Greve geldiğimizden bu yana bu ihmal edilmişliği ortadan kaldırarak, gerek alt yapı çalışmasında, gerek sosyal ve kültürel çalışmalarda, gerek ekonomik çalışmalarda Emirgazi’mize değer kazandırdık” dedi.

-Emirgazi’de Altyapı Çalışmaları ve Doğalgaz Atağı-

2019 yılı yerel seçimlerinden sonra ülkeyi etkisi altına alan covid-19 salgını sürecinde ilçe genelinde halk sağlığı açısından dezenfekte çalışmalarına yoğunluk verdiklerini söyleyen başkan Koçak, pandemi sürecinin hafiflemesinin ardından çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiklerini söyledi ve en önemli çalışmalarının da, ilçeye doğalgaz kazandırılması için yaptıkları görüşmelerden aldıkları sonuçlar olduğunun altını çizdi.

“Enerya yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonuç verdi ve Emirgazi’yi doğalgaza kavuşturmak için çalışmalar başladı. 2022 yılı içerisinde Emirgazi doğalgaza kavuşmuş olacak” diyen başkan Koçak; “Pandemi sürecinde yüzyüze eğitimlerine ara veren öğrencilerimize yardımcı kitaplar dağıtarak eğitimlerine katkı sağladık. Uzaktan eğitim sürecinde internet erişiminde sorun yaşayan öğrencilerimiz için mobil internet aracı kurarak Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirdik” dedi.

İlçede yol çalışmalarını değerlendiren Koçak; “İlçe merkezimizde ve taşra mahallelerimizde 2020 yılı içerisinde toplam 50 bin metrekare kilitli taş çalışması ve 20 km yol bakım, onarım çalışması yaptık. Kolukman Yaylamız yol çalışmaları, İkizli Mahallemiz dere ıslahı ve yol çalışmaları, Gölören mahallemiz yol bakım ve onarım çalışmaları, Demirci Mahallemizde yol bakım ve tamir çalışmaları, Demirci Mahallemiz ile Aksaray arasında bağlantıyı sağlayan 7 km’lik yolun asfaltlanması, 2. Etap TOKİ konutlarına ulaşımı sağlayan Maltepe Caddemizde asfalt çalışmaları, Türbe, Kale, Akmescit Cumhuriyet Mahallelerimizde kilitli taş çalışmalarımız, Kolak Başin yaylaları arasındaki yol asfalt çalışmalarımız tamamlandı” dedi.

-Elektrik, İnternet, Mobil Çalışmalar-

İlçede elektrik hatlarının güçlendirilmesi için gerekli görüşmeleri yapan belediye başkanı Nurişen Koçak, “İlçemiz elektrik hatlarının zayıf olmasından dolayı yaşanan elektrik sıkıntısını gidermek adına yetkililer ile görüşmeler yaptık ve ilçemizde elektrik hat yenileme çalışmaları başladı ve bunun yanında 10 milyon TL yatırım bedeli ile yeni bir trafo merkezi kuruldu. İlçe merkezimiz ve taşra mahallelerimizde içme suyu şebekelerini desteklemek amacı ile 4 adet yeni su kuyusu açtık. İlçemizde internet ağının daha güçlü olması için fiber internet çalışmalarını başlattık. Demirci mahallemize yaptığımız baz istasyonu ile mobil iletişimde yaşanan şebeke sorununu ortadan kaldırdık” dedi.

-Sosyal ve Kültürel Çalışmalar-

İlçenin sosyal ve kültürel alanda gelişmesi açısından da çalışmalar yaptıklarını söyleyen Nurişen Koçak; “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 3.5 milyon bedelle ilçemize kent konağı kazandırdık. Kent konağımızda yüzme havuzları, spor kompleksleri ve okuma salonları yer alıyor. Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucu 2. Etap TOKİ konutlarımızın yapımını sağladık. Çocuklarımızın güvenli oyun alanlarına sahip olmaları açısından, merkez ve taşrada çocuk oyun alanı olmayan mahallemiz kalmadı Tüm mahallelerimizde çocuk parkları kurduk. Gölören Mahallemizde eksik imar çalışmalarını tamamladık. İlçe genelinde mera ıslahı çalışmalarımızı başlattık. İlçemiz girişimci kadınların kurdukları kooperatiflere öncülük ettik ve kooperatiflerimizin kullanacakları binalarda  belediye olarak tadilat çalışmaları yaptık. Ziraat odamız ile birlikte yürüttüğümüz proje ile, üreticilerimizin yem temininde yüzde 20 kâr edebilecekleri demontrasyon tesisini kurduk. İlçemizde meydana gelen yangınlarda zarar gören vatandaşlarımıza sosyal destekler sağladık. Kaymakamlığımız ile birlikte yürüttüğümüz projede, ihtiyaç sahibi 1000 ailemize giyim desteği sağlayacak olan sosyal market projemizi başlattık. Pandemi nedeni ile ara verdiğimiz Emirgazililer Buluşma, Kaynaşma ve Kültür Festivalimizi yoğun bir katılımla gerçekleştirdik” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster