ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EMİRGAZİ, YAŞAM 3 Şubat 2022 316 Görüntüleme

Emirgazili Girişimci Kadınların Ürettiği Ürünler Yeni Bir Gelir Kapısı Oluşturuyor

ResimLink - Resim Yükle
kardesleryaziicimasa

2019 yılı yerel seçimlerinde Konya’nın Emirgazi ilçesine bağlı Öbektaş Mahallesine muhtar seçilen Özlem Çelik’in öncülüğünde, Emirgazi Belediyesinin de destekleri ile kurulan üretim kooperatifinde üretilen ürünler, Türkiye piyasasında satılmaya başlandı.

Öbektaş Mahallesi muhtarı Özlem Çelik’in, civardaki diğer mahallelerde yaşayan kadınlarla birlikte kurduğu “Emirgazi Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi ile yörede yetişen ürünleri işleyerek hem pazarlamasının yapılmasına hem de yöredeki kadınların gelir kapısı açmalarını sağlayan Öbektaş muhtarı Özlem Çelik, kooperatifte üretilen organik pekmezleri Türkiye piyasasına sürmeye başladı.

Kooperatifte organik olarak üretilen ve ‘Köyözü’ markası ile şişelenen pekmezler ile kooperatif üyesi kadınların dokumasını yaptıkları halılar, çantalar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin kurduğu üretici market raflarında yerini almaya başladı.

Eskişehir’de üretici marketlerde beklenenden fazla ilgi gördüğünü söyleyen muhtar Özlem Çelik, ürünlerin Konya Büyükşehir Belediyesine ait satış noktalarında da satılması için gerekli müracaatları yaptıklarını belirtti.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster