Ana Sayfa EREĞLİ 24 Şubat 2022 268 Görüntüleme

“Erbakan; Devletle Birlikte Düşünen Bir Devlet Adamlığı Temsilcisidir”

kardesleryaziicimasa

SD Mobilya ve İnşaat sahibi Servet Diktaş, Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. Yılı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Diktaş, yayınladığı mesajında, Necmettin Erbakan’ın, devlete rağmen değil, devletle birlikte düşünen bir devlet adamlığının son temsilcilerinden olduğunu söyledi.

Necmettin Erbakan’ın, devlete rağmen hiçbir hareket içerisinde yer almamış olduğuna dikkat çeken Diktaş, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Milli Görüşün lideri Necmettin Erbakan, genel tabirle, siyasetteki gölgesi yokluğunda bile küçülmeyen bir liderdir. Devlete rağmen değil, devletle birlikte düşünen, devletin ve milletin geleceği ile kaygılanan, devlete rağmen yapılan hiçbir hareketin içerisinde yer almamış bir devlet adamıdır. Türkiye’nin sanayileşmesini, halkın refah düzeyinin artırılmasını temel siyaset prensibi haline getirmiş bir lider olan Necmettin Erbakan, bu hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin ilk yerli motor üretimini gerçekleştirmiş bir halk adamıdır” dedi.

Diktaş, Milli Görüş düşüncesinin de, Necmettin Erbakan’ın Türk milletine bir emanet olduğuna da dikkat çekerek; “Milli Görüş, Malazgirti’i kazanan, İstanbul’u fetheden, Kurtuluş Mücadelesini kazanan ruhun günümüze yansımasıdır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster