Ana Sayfa EREĞLİ 15 Haziran 2022 222 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi Ekipleri Sel Olayında Hızlı Müdahaleleri İle Tam Not Aldı

kardesleryaziicimasa

Ereğli Bölgesinde etkili olan sağanak yağış ve meydana gelen sel afetlerinde vatandaşın mağdur olmaması, can ve mal kaybı yaşanmaması için Ereğli Belediyesi ekipleri büyük bir özveri göstererek çalışmalarını sahada tam kadro sürdürdü.

Geçtiğimiz günlerde Kuskuncuk Mahallesinde meydana gelen sel olayında hasar gören bölgelerin tamiri noktasında yoğun bir çalışma sergileyen Ereğli Belediyesi ekipleri, dün Zengen Mahallesinde meydana gelen sel olayında da tam kadro bölgede hizmet verdi.

Zengen Mahallesinde dün meydana gelen sel olayında mahallede birçok evi su basmış, ekili alanlarda maddi hasar oluşmuş, Türkiye’nin en önemli karayollarından Aksaray-Ereğli karayolu sel nedeni ile geçici bir süre trafiğe kapanmıştı.

Sel olayının meydana geldiği ilk dakikadan itibaren tüm ekipleri ile sahada çalışmalarına başlayan Ereğli Belediyesi, kapanan ve hasar gören karayolunun açılmasına katkı sağlarken, yolun trafiğe açılmasından sonra yolda temizlik çalışmaları yaptı ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oldu.

Sel olayında mağdur olan ve bölgede çadırda yaşayan mevsimlik işçilere çorba ve yemek ikramları da gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, ikram çalışmalarını ise gece geç saatlere kadar sürdürdü.

Öte yandan, inşaatı devam eden Ulukışla hızlı tren inşaatı tünelinde sel nedeni ile mahsur kalan işçiler de, Ereğli Belediyesi ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster