Ana Sayfa EREĞLİ 20 Aralık 2022 152 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi, Kıbrıs Gazilerini 48 Yıl Sonra, Mücadele Ettikleri Topraklarla Buluşturdu

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi 48 yıl önce Kıbrıs’ta canı pahasına vatanı müdafaa eden kahramanları Kıbrıs’a gönderdi. Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun talimatları doğrultusunda Belediye Meclis Üyelerinden oluşan bir heyet eşliğinde Kıbrıs’a giden gazilerin heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Gazilerin heyecanı ve teşekkür ifadelerinin yanında Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet de heyecanlarını ifade ederek Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya bu anlamlı organizasyon için teşekkür ettiler.

48 YIL SONRA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Ereğli Şube Başkanı Mehmet Emin Özyurt: “1974 Kıbrıs Barış Harekatı gazileri olarak Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçu’nun sayesinde 48 yıl sonra savaştığımız 499 şehit verdiğimiz Kıbrıs’a ziyarete gidiyoruz. Bu bizim için çok değerli bir ziyaret olacak, bu bir turistik gezi değil şehitlik ziyaretidir. Çanakkale ne ise Kıbrıs da bizim için odur. Oradaki şehit mezarlarını, savaştığımız toprakları 48 yıl sonra da olsa görmenin heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Başta Belediye Başkanımız ve belediye personeline bize gösterdikleri ilgiye, alakaya derneğimiz, gazilerimiz, yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Çok heyecanlı ve duyguluyum teşekkür ederim” ifadelerini kullanarak ziyaret öncesinde heyecanını dile getirmişti.

6 günlük ziyaretin ardından yurda dönen gaziler, organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirerek bir kez daha Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster