ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 6 Haziran 2022 250 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi Organik Tarım Çalışmasına Başladı. Milyonlarca Fide Üretime Kazandırılıyor

nilsite
kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesinin birlikte gerçekleştireceği proje ile Adabağ Mahallesinde başlatılacak olan organik tarım için ilk fideler dikildi.

Adabağ Mahallesinde bulunan 5 milyon 300 bin metrekarelik araz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un oluru ile Ereğli Belediyesine tahsis edilmiş, Ereğli Belediyesi de geçtiğimiz aylarda Necmettin Erbakan Üniversitesi ile protokol imzalayarak, Ereğli Ziraat Fakültesi ile arazi üzerinde organik tarım yapma kararı almıştı.

Adabağ Mahallesindeki organik tarım alanında bugün ilk fidelerin dikimine başlandı. Domates, Biber, Kavun, Karpuz gibi toplamda 2 milyon 700 bin fidenin toprakla buluşacağı çalışmada, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu da işçilerle birlikte fide dikimi yaptı.

Organik tarım alanında dikilen fidelerin Ereğli üretimine büyük katkı sağlayacağının altını çizen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, burada yapılan tarımın Ereğli halkı için olduğunu, Ereğlili vatandaşlar için başlatılan bir proje olduğuna vurgu yaptı.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster