Ana Sayfa EREĞLİ 13 Eylül 2022 217 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi Yükseköğrenime Ev Sahipliği Yapıyor

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi, Ereğli’de yükseköğrenim gören kız öğrencilerin barınma sorununu ortadan kaldırmak için 142 kişilik kız öğrenci misafirhanesini hizmete soktu.

Yükseköğrenimde Ereğli’yi tercih eden öğrencilerin temel ihtiyaçlarından olan barınma sorununu ortadan kaldırmak ve yükseköğrenimde Ereğli’nin daha cazip bir noktaya gelmesini sağlamak adına, Toros mahallesinde fakültelere yakın alanda kız öğrencilere 142 kişilik kız öğrenci misafirhanesi tahsis edildi.

Tahsis edilen kız öğrenci misafirhanesinde incelemelerde bulunan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, üniversite eğitimi almak için Ereğli’mize gelen kız öğrencilerin barınma mağduriyeti yaşamalarını istemediklerini belirttiği açıklamasında şunlara yer verdi:  “Ereğli’mize okumak için gelen kızlarımızın açıkta kalmasını istemiyoruz. Bu sene Necmettin Erbakan Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Ereğli’deki Meslek Yüksekokullara yoğun bir tercih olduğunu görüyoruz, inşallah öğrencilerimiz geldiğinde açıkta kalmayacaklar. Ereğli Belediyesi olarak 142 kişinin konaklayabileceği bir misafirhanemiz var, kızlarımız burada Kredi Yurtlar Kurumu’nun şartlarında konaklayacak. Biliyorsunuz kredi yurtların kız ve erkek yurdu olmak üzere iki tane yurdu var, tabi ki bu yoğun talep karşısında da karşılayamamaları doğal, eksik kalanlarını inşallah burasıyla biz karşılayacağız. Odalarımız, yataklarımız, dolaplarımız vs. her şey hazır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitime katkı yapmaya devam edeceğiz. Ereğli’mize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

-Ereğli Belediyesi Geçtiğimiz Yıl da Yurt Sorununa El Atmıştı-

Ereğli Belediyesi, Ereğli’de yüksek öğrenim görecek olan kız öğrencilerin barınma ve yurt sorunlarının çözümü için geçtiğimiz yıl da kız öğrenci misafirhanesini hizmete kazandırmış ve öğrencilerin kısıtlı barınma imkanı sorununu çözmüştü. Eğitime katkı çalışmaları kapsamında kız öğrenci misafirhanesi uygulamasını bu yıl da gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, gerçekleştirdiği bu uygulamalarda Ereğli’yi, yüksek öğrenimde barınma sorunu olmayan bir kent haline getirmeyi hedefliyor.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster