Ana Sayfa EREĞLİ 31 Mayıs 2022 476 Görüntüleme

Ereğli Belediyesinin Devam Eden Projeleri 2 – Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

kardesleryaziicimasa
(Haber: Mesut Şahin)

Ereğli Belediyesinin, rutin belediye hizmetleri dışında gerçekleştirdiği projelerden birisi olan yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı Ereğli Oğuz Ata Sosyal Tesisleri içerisinde devam ediyor. Beleidye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun, 2009-2014 yılları arasında yerine getirdiği belediye başkanlığı süresinde Ereğli’ye kazandırılan Oğuz Ata Sosyal Tesislerinde inşaatı devam eden yarı olimpik yüzme havuzu, başkan Oprukçu’nun önceki dönem belediye başkanlığında gerçekleştirmeyi planladığı projelerdendi.

-Memurevleri Olarak İnşa Edilen ve Sonrasında Atıl Hale Gelen Alanı Sosyal Alan Haline Getirmişti-

Sümerbank Tekstil Fabrikası memurları için inşa edilen bir lojman niteliğinde olan ve fabrikanın kapanmasının ardından her türlü olumsuzluğa meydan verecek derecede atıl hale gelen Sümerbank Memurevleri, 2012 yılında dönemin belediye başkanı Hüseyin Oprukçu tarafından boşaltılarak restore edilmiş ve Oğuz Ata Sosyal Tesisleri adı ile geniş bir sosyal alan haline dönüştürülmüştü. Oğuz Ata Sosyal tesisleri içerisine bir de yarı olimpik yüzme havuzu yapmayı planlayan Oprukçu, yerel seçimlerin ardından bu projesine ara vermişti.

2019 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilen Oprukçu, yarım bıraktığı projesinin tamamlamak için kolları sıvadı ve projeyi hayata geçirmek için geçen yıl temel atıldı.

Ereğli’nin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak olan yarı olimpik yüzme havuzu, önümüzdeki günlerde tamamlanarak faaliyete başlayacak. Yüzme havuzunu, bu yaz sezonuna yetiştirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydeden Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, yüzme havuzunun Ereğli gençliğine sportif ve kültürel hizmet olarak kalacağının altını çizdi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster