Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 28 Mayıs 2022 416 Görüntüleme

Ereğli Belediyesinin Sosyal ve Kültürel Projelerinden Olan Kütüphane Binası Hızla Yükseliyor

kardesleryaziicimasa

(Haber: Mesut Şahin)

Ereğli Belediyesi, rutin belediye hizmetleri dışında, Ereğli’nin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılarda bulunacak çalışmalarına ve projelerine de önem veriyor. Bu kapsamda Ereğli’de projelerini sürdüren Ereğli Belediyesinin, inşaatı devam eden çalışmalarından birisi de, bölgenin en büyük kütüphanesi olma özelliği taşıyan Ereğli Belediyesi Halk Kütüphanesi.

İnşaatına geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlayan ve temel atma törenine Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdürü Ali Odabaş’ın da aralarında olduğu yoğun bir protokolün katıldığı Ereğli Belediyesi Halk Kütüphanesi inşaatı hızla yükseliyor.

Rasim Erel Caddesi Parksite AVM arkasında yükselen inşaatı, 2022-2023 eğitim öğretim dönemine yetiştirmek için aralıksız çalışan Ereğli Belediyesi, kütüphanenin açılması ile Ereğli’ye büyük ve önemli bir kültür hizmeti kazandırmış olacak.

-2 Bin 500 Metrekare Alan Üzerinde Çok İşlevli, Kapsamlı Bir Kütüphane Olacak-

Ereğli Belediyesi tarafından hazırlanan ve projelendirilen, 8 Eylül 2020 tarihinde Kültür Bakanlığı tarafından onaylanarak uygulamaya konulan Halk Kütüphanesi, toplamda 2 Bin 500 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. İçerisinde 100 metrekarelik bireysel çalışma alanı, 83 metrekarelik 2 adet grup çalışma alanı, 48 metrekarelik engelli birey çalışma alanı, 38 metrekarelik bebek kütüphanesi, 8 metrekarelik çocuk bakım odası, 148 metrekarelik çocuk bölümü, 228 metrekarelik kafeterya, 52 metrekarelik eğitim sınıfı, 21 metrekarelik toplantı odası, 436 metrekarelik okuma salonu, 300 metrekarelik lobi salonu, 73 metrekarelik ahşap atölyesi, 222 metrekarelik seminer salonu, toplamda 90 metrekare idareci odalarından oluşuyor.

-“Ereğli’yi Kültür Kenti Haline Getirmeyi Hedefliyoruz”-

Ereğli Belediyesi Halk Kütüphanesi ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, kütüphanenin tamamlanması ile birlikte Ereğli’de kültürel anlamda bir eksikliğin daha giderilmiş olacağına dikkat çekerek, “Rutin Belediyecilik hizmetlerinin dışında, Ereğli’nin geleceğine katkı sağlayacak ve uzun yıllar Ereğli’ye hizmet verecek olan çalışmaların altına da imzamızı atıyoruz. Bu anlamda, Bölgenin en büyük kütüphanelerinden birisini Ereğli’ye kazandırıyoruz. Özellikle gençlerimizin kültürel anlamda faydalanabilecekleri bu yatırım, Ereğli’nin sosyal ve kültürel gelecekleri için atılmış önemli bir adımdır” dedi.

Ereğli sevdalarının hiç tükenmeyeceğinin de altını çizen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Ereğli halkına verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Önceki dönem belediye başkanlığım döneminde Ereğli’ye gerçek manada kalıcı hizmetler ve çalışmalar kazandırdık. Bu dönemde de kalıcı hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Bizim hizmet ilkelerimiz, Ereğli’mizin geleceğine önem veren önceliklerdedir” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster