Ana Sayfa EREĞLİ 9 Mart 2022 342 Görüntüleme

Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Hizmeti Veremez Hale Geldi. Sorunun Çözümü İçin Uğraşan Yok

kardesleryaziicimasa

İdari nüfusu ile 170 bin, çevre ilçeleri ile birlikte hitap ettiği nüfus 200 bin’i geçen Ereğli’de, yetersiz doktor sayısı, poliklinik eksikliği ve yetersiz donanım nedeni ile vatandaşlar hastane hizmetinden yararlanamıyor.

2017 yılında şu an hizmet verdiği binaya taşınan, ancak poliklinik eksikleri, doktor eksikleri bir türlü tamamlanamayan Ereğli Devlet Hastanesinde muayene olmak isteyen vatandaşlar, randevu sisteminden haftalarca, hatta aylarca randevu alamadıkları için muayene olamıyorlar.

-“Bazen Bir Ay Boyunca Randevu Alamadığımız Günler Oluyor”-

Ereğli Devlet Hastanesinden randevu alamadıklarını ve tedavi olamadıkları yönündeki şikayetlerini Ereğli Ajans’a ulaştıran vatandaşlar, MHRS’den randevu almak için günlerce uğraştıklarını, bazen bir aydan önce sıra alamadıklarını ifade ettiler. “Daha önce, MHRS’den sıra alamasak bile polikliniğe gidip sıra alabiliyorduk” diyen vatandaşlar, hastaneden sıra numarası alınmasının da iptal edilmesinden sonra randevu umutlarının ortadan kalktığını söylediler.

-15 Günden Önce Randevu Verilmiyor, 15 Gün Sonrasını da Denk Getirebilirsen Alıyorsun-

182’yi aradıklarında, 15 günden önce randevu oluşturulamadığını ifade eden vatandaşlar, “15 gün boyunca tamamen dolu diyor. 16. Gün ise, aynı gün saat 16:00’da randevuların açılacağını söylüyorlar. Saat 16:00’da aradığımızda ise yine randevu olmadığı yanıtını alıyoruz. Bütün Ereğli, 1 dakika içerisinde bütün poliklinikleri tamamen nasıl doldurabiliyor” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

-Doktor Sayısı Yetersiz, Konya ve Niğde Yolunu Tutuyoruz-

Göz, dahiliye ve Kadın doğum polikliniklerinde randevu almanın neredeyse imkansız hale geldiğine de dikkat çeken vatandaşlar, “Sabahın kör saatinde Konya yolunu ya da Niğde yolunu tutuyoruz. Ereğli gibi bir ilçede sağlık hizmetini sunanmıyorlar ve vatandaşı Konya’ya, Niğde’ye muhtaç ediyorlar” dediler.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster