Ana Sayfa EREĞLİ 15 Haziran 2024 249 Görüntüleme

Ereğli’de En Az 17 Mahallede Su Sorunu Yaşanıyor. Vatandaşlar İsyanda. KOSKİ’den Ses Yok

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Ereğli ilçesinde bir haftadır süren su sıkıntısı devam ediyor. Ereğli’de merkez ve taşra en az 17 mahallede yaşanan su sorunu ile ilgili olarak KOSKİ yönetiminden ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ereğli ilçesine bağlı Toros Mahallesi, Gökçeyazı Mahallesi, Beşyüzevler Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Hacı Mustafa Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Özgürler Mahallesi, Göndelen Mahallesi, Talatpaşa Mahallesi, Yunuslu Mahallesi, Cahı Mahallesi, Ziya Gökalp Mahallesi, Selvili Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Hacımemiş Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesinde içme suyu sorunu yaşanıyor. Belirtilen mahallelerin bazılarında zemin katlara ancak su verilebiliyorken, ikinci katlardan itibaren su verilemiyor. Bazı mahallelere ise günlerdir hiç su verilemiyor.

Kurban Bayramına susuz girdiklerini ifade eden mahalle sakinleri, yaşanan su sorunu ile ilgili olarak KOSKİ yönetiminden cevap beklediklerini belirtirlerken, yaşanan su sorunundan hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Akmayan sular nedeni ile hayvanlarını da sulayamadıklarını belirten vatandaşlar, KOSKİ’nin duyarsızlığına isyan ediyor.

Bazı taşra mahallelerde ise içme sularının gece yarısı 1-2 saat kadar zayıf akımla geldiği öğrenilirken, vatandaşların gece yarıları bidonları doldurarak gündüz için tedbir almaya çalıştıkları öğrenildi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster