Ana Sayfa DÜNYA, EREĞLİ, TÜRKİYE 12 Temmuz 2022 271 Görüntüleme

Ereğlili Milli Tenisçi Altuğ Çelikbilek, Şampiyonluk Unvanını Korudu

kardesleryaziicimasa

Ereğlili Milli Tenisçi Altuğ Çelikbilek, Portekiz’de düzenlenen ATP Challenger Turnuvası Porto Açık’ta yine şampiyon oldu. Sert zeminde gerçekleşen organizasyonda mücadele eden Altuğ Çelikbilek, müsabaka boyunca hiç set kaybetmeden Arjantinli, Fransız ve Belaruslu rakiplerini yenerek yarı finale ulaştı. Yarı finalde ise dünya 74 numarası Avustralyalı James Duckworth ile karşılaşan Çelikbilek, rakibini de alt ederek adını finale yazdırdı. Final müsabakalarında yine Avustralyalı dünya 108 numarası Christopher O’Connell ile karşılaşan Altuğ Çelikbilek, rakibinin çekilmesi ile turnuvayı bu yıl da şampiyon olarak tamamladı.

Portekiz’de düzenlenen bu müsabaka ile birlikte Altuğ Çelikbilek, teniscilik kariyerinin sekizinci, ATP Challenger düzeyinde ise üçüncü kez şampiyonluğu elde etti.

26 yaşındaki milli tenisçi, geçtiğimiz yıl düzenlenen ATP Challenger Tour finalinde de Qentin Halsy’i yenerek şampiyon olmuş ve 2021 yılı şampiyonluğunun ardından yaptığı açıklamada hedefinin 2022 yılında da şampiyon olarak tamamlamak olduğunu belirtmişti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster