Ana Sayfa EREĞLİ 17 Şubat 2022 275 Görüntüleme

Esnaflar Geleceklerini Yorgun Yöneticilere Bırakmak İstemiyor. Yeni Yöneticiler Geliyor

kardesleryaziicimasa

Ereğli’de faaliyet gösteren meslek odalarının genel kurulları yapılıyor. Yarın yapılacak olan Terziler Odası başkanlığı seçimleri, 26 Şubat tarihinde yapılacak olan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığı seçimleri, Mart ayında yapılacak olan Kunduracılar Odası Başkanlığı seçimleri, üyelerin değişim istediği seçimler olarak görülüyor.

Özellikle 30 yıla yakın zamandır sürdürülen oda başkanlıklarının son bulacağı seçimler olarak görülen 2022 genel kurulları, üyelerin yeni yönetimleri tercih edeceği dönem olarak kayıtlara geçecek.

Ereğli genelinde esnafların yüzde 95’lik kısmı, uzun süredir oda başkanlığı yapan isimlerin esnafın çıkarlarına yönelik çalışmalarda bulunmadıklarını, özellikle pandemi sürecinde çok pasif kaldıklarını, üye esnaflarının çıkarlarını gözetmediklerini ve en ihtiyaçları oldukları dönemde bağlı oldukları odalardan faydalanamadıklarını ifade ederek, artık yorgun yönetimlerle değil, yeni yönetimlerle yola devam etmek istedikleri yönünde görüş bildirdiler.

Çeşitli sektörlerde üye esnaflar, değişim seslerini yükseltirken, yeni oda yönetimlerinde, Terziler Odasında Mahmut Uslu, Bakkallar ve Bayiler odasında Osman Dalkılıç, Kunduracılar Odası’nda ise Sezgin Özer, yeni başkan olarak esnafın en çok tercihte bulunduğu isimler oldular.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster