Ana Sayfa EMİRGAZİ, EREĞLİ, TÜRKİYE, YAŞAM 20 Şubat 2022 432 Görüntüleme

Genç Sporcu, Hobi Olarak Başladığı Okçulukta Madalya Üstüne Madalya Aldı

kardesleryaziicimasa

Emirgazili Milli Okçu Assıya Yılmazer, Slovenya’da düzenlenen müsabakalarda Avrupa İkincisi oldu.

Okçulukta bugüne kadar 3 kez Türkiye şampiyonu olan ve 2022 Ocak ayında gerçekleşen salon müsabakalarında altın madalya kazanan genç sporcu, dün Slovenya’da düzenlenen okçuluk müsabakalarında Avrupa ikincisi oldu.

2013 yılında öğrenci servisi yaptığı esnada öğrenci velilerinden birisinin ok attığını öğrendikten sonra veli ile tanışan 32 yaşındaki Emirgazili milli okçu Assıya Yılmazer, Gençlik ve Spor Aksaray İl Müdürlüğünün düzenlediği okçuluk kursuna da katılarak hobi olarak başladığı sporu profesyonelliğe taşıdı. Geçtiğimiz yıl Aksaray Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümünden mezun olan Assıya Yılmazer, okçuluk dalında kendisini sürekli geliştirerek, müsabakalara katılmaya başladı.

2018 yılında karma takımla Türkiye ikincisi olarak ilk madalyasını alan Yılmazer, 2019 yılında da Türkiye şampiyonu olarak ilk altın madalyasını aldı. 2019 yılındaki şampiyonluğunun ardından Türkiye Milli Takım kampına seçildikten sonra çalışmalarını daha hızlandıran milli sporcu, dün Slovenya’da gerçekleşen müsabakalarda Avrupa İkincisi oldu.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster