ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa HALKAPINAR 26 Eylül 2022 139 Görüntüleme

GES Kurulumu İçin 50 Dekarlık Alan Belediyeye Tahsis Edildi

ResimLink - Resim Yükle
kardesleryaziicimasa

Konya’nın Halkapınar İlçe Belediyesi, güneş enerjisinden elektrik üretimi noktasında yeni bir projeye daha imza atıyor.

Halkapınar Belediyesi tarafından kurulacak olan güneş enerjisi santrali ile belediye ve belediyeye bağlı kurumların tüm elektrik ihtiyaçları karşılanacak, artan elektrik üretimi ise belediyeye gelir sağlanacak şekilde değerlendirilecek.

Geçtiğimiz yıl Halkapınar Belediyesi tarafından hazırlanarak MEVKA’ya sunulan ve kabul edilen projenin inşa edileceği 50 dekarlık alan ise Milli Emlak Şefliği tarafından Halkapınar Belediyesine tahsis edildi.

Projenin inşa edilmesi ve faaliyete geçmesi ile birlikte Halkapınar ilçesi, kendi elektriğini kendisi üreten bir ilçe olacak.

Proje ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, yaptığı açıklamada; ““Sürdürülebilir, temiz enerji kaynağı doğrultusunda belediyemizin tüm alanlarında kullanılan elektrik enerjisini üreterek arta kalan üretimlerle belediye bünyemize önemli katkıların sağlanacağı GES projemizin ilk adımı atılmış, projemizin kurulacağı 50 dekarlık alanın  tahsisi, Milli Emlak Şefliğince Halkapınar Belediye Başkanlığına yapılmıştır” dedi.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster