Ana Sayfa EREĞLİ 9 Ocak 2023 189 Görüntüleme

Gönülal, SYDV tarafından Dağıtılan Kömür Şikayetlerini Gündemine Aldı

kardesleryaziicimasa

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili aday adayı Veysel Gönülal, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından vatandaşlara dağıtılan ve vatandaşların tamamının şikayetçi olduğu kömürleri gündemine aldı. Gönülal, yaptığı açıklamada, “ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömür torbalarının içinden çıkan taş mı, kömür mü? Hangi yetkili ilgilenecek” dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömürlerin yanmadığını, torbaların içinin toz ve çakıl türü kömüre benzeyen bir malzeme ile doldurulmuş halde dağıtıldığı yönünde vatandaşların şikayetlerini gündeme taşıyan Veysel Gönülal, “vatandaşların ekonomik koşullarının kötü olduğu dönemde, vatandaşlara desek olarak dağıtılan bu kömürlerin denetimlerini kim sağlıyor” dedi.

Gönülal, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Ereğli’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik dağıtılan kömür torbalarının içinden çıkanların taş mı? kömür mü?

Ereğli’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından dağıtılan kömür torbalarının içerisinden çıkan rengi her ne kadar kömürü andırsa da sobada asla yanmayan sert madde nedir? Yurttaşlara Kömür yerine taş mı? Yaktırılmaya çalışılıyor

Bir çok vatandaştan mesaj geldi. vatandaşların dağıtımı yapılan kömürlerin yanmadığı konusunda sitemde bulunuyor Yurttaşlarımızın ekonomik sıkıntı yaşadığı bu dönemde dağıtılan bu kömürlerin denetimini kim sağlıyor? Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın amacı; “Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan kişilere yardım etmek” değil mi? Bu kömür renginde ancak sobada yanmayan maddenin ne olduğunu yetkililerin bir an önce çıkıp kamuoyuyla paylaşmalı yada mağdur olan yurttaşlarımızın mağduriyeti ivedilikle çözülmelidir. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımı herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster