Ana Sayfa EREĞLİ 9 Kasım 2022 169 Görüntüleme

Gönülal’dan AK Parti İlçe Teşkilatı’na Tepki: “Camiler, Okullar, Kışlalar Siyasetten Uzak Tutulmalı”

kardesleryaziicimasa

CHP Ereğli İlçe Bakanı Veysel Gönülal, parti binasında CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ve CHP YDK üyesi Gülsüm Filorinalı’nın da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, camilerin, okulların ve kışlaların siyasetten arındırılması gerektiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenciler için gönderdiği futbol toplarının, okullarda AK Parti ilçe başkanlığı tarafından dağıtılmasına tepki gösteren Veysel Gönülal, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Müdürü’nü de göreve davet etti.

Gönülal, açıklamasında şunlara yer verdi: “Biz, Cumhuriyet halk Partisi olarak, okullarda, camilerde ve kışlalarda siyasi propaganda, siyasi çalışma yapılmasına her zaman karşı olduk. Bu konuda genel başkanımızdan üyelerimize kadar partimizin her kademesi titizlik gösteriyor. Ancak, Konya Büyükşehir Belediyesinin, öğrenciler için hediye ettiği futbol topları, okullarda AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından dağıtılıyor. Bu, okullarda siyasi propaganda değil de nedir? Buradan, Milli Eğitim Müdürüne ve Kaymakam’a sesleniyorum. Okullar, siyasi partilerin cirit atacağı yerler değildir. Siyaseti, siyaset kulvarında yapalım. Okullarda değil” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster