Ana Sayfa HALKAPINAR 23 Şubat 2022 315 Görüntüleme

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, 2022 Projelerini Değerlendirdi

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Halkapınar ilçesi, 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da yeni projelere ve hizmetlere merhaba diyecek. Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, 2022 yılı projelerini Ereğli Ajans’a değerlendirdi.

Açıklamasında, Halkapınar ilçesinde istihdam artırıcı projeler kapsamında yeni bir tesis kurulacağının müjdesini veren Mehmet Bakkal, 2022 yılında Halkapınar ilçesi için hazırlanan projeleri detaylandırdı.

-Meyve Kurutma Tesisi Kurulacak-

Halkapınar ilçesinde istihdam artırıcı projelere ve çalışmalara önem ve öncelik verdiklerini kaydeden Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, ilçe ve çevresinde yetiştirilen onlarca çeşit meyve olduğunu söyledi ve “Ancak bu meyve çeşitlerinin kurutularak işleneceği bir tesis yok. Ereğli ve Halkapınar bölgesinin bu anlamda bir kuru gıda tesisine, bir meyve kurutma tesisine ihtiyacı olduğunu düşünerek 2022 yılında ilçemize kazandıracağımız tesisi ile hem meyvecilik alanında yeni bir değerlendirme alanı oluşturacağız, hem de ilçemiz insanlarının istihdam edileceği bir tesisi kazandırmış olacağız” dedi.

-4. Etap TOKİ İçin Görüşmeler Yapıldı-

Halkapınar ilçesinde toplu konut noktasında yeni bir girişim daha yaptıklarını ifade eden belediye başkanı Mehmet Bakkal, “geçtiğimiz yıl 3. Etap TOKİ konutları sahiplerine teslime edildi. 2022 yılında da, tek katlı müstakil, villa tipi konutlardan oluşacak olan 4. Etap TOKİ konutları için müracaatlarımızı yaptık” dedi.

-İvriz Açık Hava Müzesi Haziranda-

Halkapınar ilçesinin en önemli tarih ve turizm bölgesi olan İvriz’de yapılması planlanan açık hava müzesinin de Haziran ayı içerisinde tamamlanmış olacağını söyleyen Mehmet Bakkal, yapılacak olan açık hava müzesinin İvriz’deki turizm hareketliliğini artıracağının altını çizdi.

-1000 KW Kapasiteli GES yapılacak-

Geçtiğimiz yıl yapılan GES santralinin ardından Halkapınar ilçesinin yeni bir GES’e kavuşacağının da müjdesini veren Halkapınar belediye başkanı Mehmet Bakkal, “İvriz bölgesine kurulacak olan güneş enerjisi santralinde 1000 KW elektrik üretilecek” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster