Ana Sayfa HALKAPINAR 25 Mayıs 2022 344 Görüntüleme

Halkapınar Belediyesinin 3 Yıllık Başarılı Karnesi 3 – Eğitim, Sağlık, Tahsis ve Hizmet Çalışmaları

kardesleryaziicimasa

2019-2022 arasındaki 3 yıllık süreçte Halkapınar ilçesine kalıcı hizmetler yapan Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal’ın, ilçede gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımları derlediğimiz yazı dizisini eğitim, sağlık ve hizmet çalışmaları ile devam ettiriyoruz.

2019 yerel seçimlerinde vatandaşlara verdiği tüm vaatleri yerine getiren ve bunun yanında rutin hizmetlerini başarıyla yerine getiren Mehmet Bakkal, ilçede sosyal hizmetler, eğitim hizmetleri, sağlık hizmetleri gibi temel ihtiyaçlar noktasında da çalışmalar yaptı.

-Eğitim ve Sağlık Çalışmaları-

Tüm dünyayı etkisine alan pandemi döneminde ilçe merkez ve taşra mahallelerde kamu kurum ve kuruluşları, okullar, camiler ve ikametlerde dezenfekte çalışmalarını titizlikle yürüten Halkapınar Belediyesi, yine pandemi döneminde uzaktan eğitime katkı sağlamak amacı ile öğrencilere sınav hazırlık kitapları ve hikaye-roman kitapları dağıtımı yaparak uzaktan öğrencilerin eğitim sürecini daha iyi değerlendirmelerine yardımcı oldu. Yine okulların açılma sürecinde, ekonomik durumları iyi olmayan öğrencilere kırtasiye desteği sağlayan Halkapınar Belediyesi, ilçedeki okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi adına da gerekli tüm çalışmaları titizlikle tamamladı.

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal’ın, ilçeye kazandırdığı en önemli sağlık çalışması ise, Halkapınar ilçesine entegre bir devlet hastanesinin kazandırılması için hazırlattığı proje oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanan Halkapınar Entegre Devlet Hastanesi projesi ihale aşamasına geldi.

-Dere Islahı, Tahsis ve Hizmet Çalışmaları-

Halkapınar Belediyesi, ilçeye bağlı Delimahmutlu Çayı üzerine kurduğu köprü ile, taşkın ve sel olaylarında can ve mal kaybının da önüne geçmiş oldu. Küsere ve Eskihisar Mahallelerinde tamamladığı dere ıslahı çalışmalarının yanısıra, tarım sezonunda sulama kanallarının temizliklerini de yaptı.

-Hizmet Araçları, GES Projesi ve Tahsis Çalışması-

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal’ın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmeler sonucunda belediyeye yeni hizmet araçları kazandırılırken, Halkapınar ilçesi için büyük bir proje daha Mehmet Bakkal’ın girişimleri sonucu ilçeye kazandırıldı. Halkapınar ilçesine, 2 bin metrekare alan üzerine, 240 KW elektrik üretimi yapacak olan Güneş Enerjisi Santrali, Başkan Mehmet Bakkal’ın girişimleri sonucu kuruldu ve faaliyetine başladı.

İvriz’de bulunan ve Orman işletme şefliğinde olan 140 hektarlık mesire alanı, belediye başkanı Mehmet Bakkalın girişimleri ile Halkapınar Belediyesine tahsis edildi

Halkapınar’da mevcut turizm potansiyelinin daha da gelişmesi adına yamaç paraşütü girişimlerine desek verilmiş, gezi turları firmaları ile de görüşülerek, turizm güzergahları noktaları arasına Halkapınar’ın da alınması sağlandı.

Halkapınar ilçesinde tarımsal açıdan önemli olan Delimahmutlu Göleti için başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı. Delimahmutlu göleti, 2023 yılında tamamlanarak faaliyetine başlayacak.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster