Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 17 Şubat 2022 253 Görüntüleme

“Hatalı Sağlık Politikaları Nedeni İle Sağlık Hizmeti Veremez Hale Geldik”

kardesleryaziicimasa

Hekim Sen – Hekim Birliği Sendikası ve Tabip-Sen tarafından alınan kararla ülke genelinde uygulanan iş bırakma eylemine Ereğli’de görev yapan doktorlar da katıldı. Ereğli Devlet Hastanesi, Ereğli Diş Hastanesi ve aile sağlığı merkezlerinde görev yapan doktorlar, 2 gün sürecek eylemlerine başladılar.

İş bırakma eylemi ile ilgili olarak hastane önünde basın açıklaması yapan doktorlar, eylemlerinin nedeninin, uygulanan hatalı sağlık politikaları nedeni ile sistemin çalışamaz hale gelmesi olduğunu belirttiler.

İş bırakma eylemi ile ilgili olarak yapılan basın açıklamasında şunlara yer verildi: “Hekimler olarak bizler, son yıllarda uygulanan hatalı sağlık politikaları nedeniyle sistemin tüm yükünün üzerimize yıkıldığı zorlu bir dönemden geçmekteyiz. Çalışma alanlarındaki fiziki teknik destek eksikliklere, eleman yetersizliğine rağmen, günden güne artan iş yoğunluğu pandemi koşullarında dayanılmaz olmuş ve sesini cılız olarak duyduğumuz tükenmişlik hissi gözle görülür hale gelmiştir. Artan istifalar, emeklilikle ayrılanlar, hekimliğini yapmak için yurt dışında çalışmak zorunda kalanlar bunun en büyük kanıtıdır. Bu kitlesel yasal hareket, hekim ve diş hekimlerinin bu işe dur demek istemelerinden kaynaklanmaktadır.

Özlük ve mesleki haklarımızı aramak için; şiddet, malpraktis, ücretlendirme konuları başta olmak üzere, mesleki itibarımızı kazanmak ve sağlık sisteminde hem üreten hem hizmet veren bizler ve hem de hastalarımız için, sistemdeki her aşamayı iyileştirebilmek için tüm diş hekimleri ve hekimler olarak iş bırakıyoruz” denildi

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster