Ana Sayfa EREĞLİ 10 Ocak 2022 199 Görüntüleme

Hüseyin Oprukçu Gazetecilerle Akşam Yemeğinde Bir Araya Geldi

kardesleryaziicimasa

-EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI OPRUKÇU, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

-EREĞLİ BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ GAZETECİLER GÜNÜ PROGRAMINA AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ZÜBEYİR DURSUN DA KATILDI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli’de faaliyet gösteren basın kuruluşları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ve MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın da katıldığı programda Ereğli gündemi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan başkan Hüseyin Oprukçu; “Yapacağımız çalışmalar, yatırımlar ve hizmetler, çeşitli nedenlerle yavaşlasa da, attığımız her adımın Cumhur İttifakının sevap hanesine yazılıyor” dedi.

Konuşmasında, yerel basının önemine de vurgu yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “Kendilerini basın mensubu olarak tanıtan ve kişisel hırslarının arkasından giderek kamuoyunda algı yaratma peşinde olanların sorumsuzca davranışları da Ereğli’ye ve topluma zarar veriyor. Oysa yerelde faaliyet gösteren basın mensupları, yerel hizmetlerin tanıtımında ve kente kazandırılmasında önemli katkılar sağlayabilirler” dedi.

Ereğli’de yapılan çalışmalarla ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Hüseyin Oprukçu; “Geçen her gün Ereğli’nin ömründen geçiyor, geciken her hizmet Ereğli’den kayboluyor. Hizmetlerimizi el birliği ile, gönül birliği ile yapmak istiyoruz” dedi.

-Akhüyük’te Çalışmalar Devam Ediyor-

Akhüyük termal tesislerine sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak da konuşan Oprukçu, “Sondaj çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımız sondaj çalışması olduğu için yerin altında neyle karşılaşılacağını önceden bilemiyoruz. O yüzden bazı aksamalar olabiliyor. MTA’nın elinde bulunan ev büyük sondaj makinelerini Akhüyük’e istedik. MTA’nın sondaj makineleri ile de ineceğimiz derinlikte beklenen sıcaklığı elde ettiğimizde Ereğli’mizde termal seraların olduğu bir Ereğli, hatta beklenen sıcaklığı elde ettiğimizde, termal ısı kaynakları olan bir Ereğli’ye kavuşacağız.. Termal tesisimiz, Ereğli’nin geleceğinde önemli bir etki yaratacak projedir ve doğal olarak da biraz zaman alacak” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster