Ana Sayfa EREĞLİ 22 Eylül 2022 323 Görüntüleme

İmamoğlu, Bakanlık Genel Müdürlerine Sektörün Sorunlarını İletti ve Acil Çözüm İstedi

kardesleryaziicimasa

Ereğli’de hayvancılık sektörünün önde gelen isimlerinden Mehmet Ali İmamoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığında ziyaretlerde bulundu ve hayvancılık sektörünün sorunlarını genel müdürlere iletti.

Tarım ve Orman Bakanlığında ziyaretler gerçekleştirerek, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Burhan Demirok, Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ve Hayvancılık Gene Müdür Yardımcısı Ramazan Koçak ile görüşmeler gerçekleştiren Mehmet Ali İmamoğlu, görüşmelerinde tarım ve hayvancılık sektörünün yaşadığı sorunları birinci ağızdan genel müdürlere iletti.

Ziyaretinde ve görüşmelerinde, Ulusal Süt Konseyi’nin, üreticinin aleyhine çalışan bir kurum haline gelmeye başladığını ve bunun da üreticiler nezdinde ciddi rahatsızlıklar meydana getirdiğini dile getiren İmamoğlu, stratejik bir konu olan gıda üretiminin de maliyecilern cetvel hesabına bırakılamayacak kadar ciddi bir mesele olduğunu iletti.

Genel Müdürler ziyaretinde, Ulusal Süt Konseyi’nin işlevini yitirdiğin, mevcut haliyle de üretici aleyhine çalışan bir kurum haline geldiğini genel müdürlere ileten İmamoğlu, “Ulusal Süt Konseyinin yapısal bozukluğunun sektörde oluşturduğu sıkıntıları ve riskleri, özellikle son yıllarda önemini daha da kavradığımız gıda üretimi meselesinin hafife alınmaması gerektiğini, tarım bakanlığının bu konuda ağırlığını koyması gerektiğini, üreticilerin ortaklığı ile kurulan birliklerin vatandaşın ve üreticinin aleyhine çalışan yapılara dönüştüğünü dilimiz döndüğünce dile getirdik. Bir üretici ve sektör temsilcisi olarak dile getirdiğimi sorunların ciddiye alınacağını umuyoruz” dedi.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster