ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa TÜRKİYE 13 Temmuz 2022 146 Görüntüleme

İzmir Çeşme’de Korkutan Orman Yangını. Yangının Çıkış Sebebi Belirlendi

nilsite
kardesleryaziicimasa

İzmir’in Çeşme ilçesi Kutlu Aktaş barajı yakınlarında makilik alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüyen yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ekipleri müdahale ederken, yangının çıkış sebebi de belirlendi.

Yangının, bölgede bir çiftlikte çalışan işçilerin kaynak yaptıkları esnada etrafa sıçrayan kıvılcımlar nedeni ile çıktığı tespit edilirken, yangınla ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.

Otoyol Trafiğe Kapatıldı

Yangına hızlı müdahale edebilmek amacı ile İzmir-Çeşme otoyolunun, Zeytinler kavşağından itibaren trafiğe kapatıldığı bilgisi edinilirken, yangını söndürme çalışmalarının sürdüğü bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sosyal medya hesabından yangınla ilgili açıklama yaptı. Yaklaşık 1 saat önce yangının kontrol altına alındığını belirten bir paylaşım yapan Başkan Soyer daha sonra, “Çeşme Otoyolu’nun kuzey tarafındaki yangında soğutma çalışmaları sürüyor. Ancak otoyolun güney kısmına sıçrayan yangın Zeytineli çevresinde rüzgarın etkisiyle büyüdü. Ekiplerimizi, orman yangın söndürme ekiplerine takviye olarak buraya yönlendirdik” yazılı ikinci bir paylaşımda daha bulundu.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster