Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 10 Temmuz 2022 305 Görüntüleme

Karaca: “Cumhurbaşkanımız Kendi Yetkilerini Muhtarlarla Paylaşarak Yol Arkadaşı Tayin Etti”

kardesleryaziicimasa

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu il ve ilçe temsilcileri, Konfederasyon ile İçişleri Bakanlığı ortaklığında yürütülen “Türkiye Muhtarları El Ele” projesi kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun misafiri oldular.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’nun tüm il ve ilçe temsilcilerinin katıldığı toplantıya Ereğli’yi temsilen,  Konya Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Memduh Karaca katıldı.

Ankara’da gerçekleşen toplantı, Anıtkabir ziyareti ile başladı. Anıtkabir ziyaretinin ardından 1. Meclis’e, oradan da Hacı Bayram Veli Türbesine giden muhtarlar, programı Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosunu sanatçılarını dinleyip Keçiören Estergon Kalesindeki yemek ile tamamladı.

Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Valisi Vasip Şahin, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Daire Başkanı  Ahmet Dalkıran, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yerel Yönetimlerden Sorumlu üyesi ve aynı zamanda Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Memduh Karaca, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Muhtarlar Federasyonu üyesi il ve ilçe temsilcileri katıldı.

Toplantı ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Memduh Karaca, toplantının çok verimli geçtiğini ifade ettiği açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız, devletin en tepesinde, devletin en alt birimi olan Muhtarlarla kendi yetkilerini de paylaşarak milletin hizmetine nasıl amade olunacağını bildiği için Muhtarları kendisine en kıymetli yol arkadaşları olarak tayin etti” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster