Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA 4 Ekim 2022 288 Görüntüleme

Konya Büyükşehir Belediyesinden 12. Sınıf Öğrencilerine Nakdi Destek

kardesleryaziicimasa

EĞİTİM DESTEĞİNE BAŞVURMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

Konya Büyükşehir Belediyesi, 12. Sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere 1.500 TL nakdi destekte bulunacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek çalışmaları kapsamında, 12. Sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere nakdi destek sağlayacağını açıkladı.

Sağlanacak nakdi destekle, öğrencilerin üniversiteye giden yolda morallerini yükseltmeyi amaçladıklarını ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “12. sınıfta okuyan, üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize katkı sağlamak için 1.500 lira nakdi destekte bulunacağız. Amacımız üniversiteye giden yolda öğrencilerimize destek olmak ve morallerini yükseltmek. Çünkü sizler gönlümüzde çok özel bir yere sahipsiniz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizler için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyor; hepinizi sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’a emanet olun.”
dedi.

 

BAŞVURU ŞARTLARI
1. Konya il sınırları içinde ikamet etmek,

2. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün eğitim ve yaygın eğitim ( Açık Öğretim Lisesi ) veren liselerde eğitime devam eden 12. Sınıf öğrenci olmak,

3. Doğum yılı 2002 ve sonrasında olmak,

İSTENEN BİLGİ – BELGELER

1. Eğitim desteği için  www.konya.bel.tr web sitesinden T.C. kimlik numaraları ile müracaat edeceklerdir.

2. Vasisi olanlar için velayet-vasi belgesi veya vukuatlı nüfus kayıt örneği,

3. Veli-vasisi ’ne ait T.C. kimlik numarasını, telefon numarasını sisteme kaydederek kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

4. Yaygın eğitime ( Açık Öğretim Lisesi ) devam eden ve 2023 Haziran tarihi itibariyle mezun olacak öğrenciler öğrenci belgelerini sisteme yükleyeceklerdir.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster