Ana Sayfa KONYA 24 Temmuz 2022 204 Görüntüleme

Konya’da Seyyar Satıcının Telefonunu Gasp Eden Yabancı Uyruklu Şahısların Yakalandığına Dair Açıklama

kardesleryaziicimasa

Konya’da bir şekerlemeciden şekerleme alan ancak ücretini ödemek istemediği için şekerlemeci ile tartışan ve şekerlemecinin telefonunu gasp eden Suriye uyruklu 3 kişi tutuklandı.

Olay, 21 Temmuz 2022 tarihinde Konya’nın Meram ilçesi Aydoğdu Mahallesinde meydana geldi. Parkta seyyar satıcılık yapan vatandaş, Suriye uyruklu 3 kişinin kendisinden şekerleme aldıklarını, şekerlemenin parasını ödemek istemedikleri için aralarında tartışma çıktığını ve Suriye uyrukluların telefonunu gasp ettiklerini, parkta bulunan diğer Suriyelilerin duruma müdahale ederek telefonunu geri almasını sağladıklarını ifade etti.

Polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda sözkonusu yabancı uyruklu 3 kişi tutuklanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili olarak Konya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bazı basın organları ve sosyal medya hesaplarında, Konya’da bir parkta seyyar satıcılık yapan, Türk vatandaşı bir şahsın tanımadığı yabancı uyruklu şahıslar tarafından darp edildiği ve telefonunun zorla alındığı şeklinde haberler yer almıştır.

Konu ile ilgili ile yapılan çalışmalarda, mağdur şahıs tespit edilerek kendisiyle irtibat kurulmuş, olayın ilimiz Meram ilçesi Aydoğdu Mahallesindeki bir parkta 21.07.2022 günü saat 17.00 sıralarında meydana geldiği,  yabancı uyruklu üç  erkek şahsın aldıkları şekerlemelerin parasını vermemesi üzerine aralarında tartışma yaşandığı ve cep telefonunu zorla aldıkları, bu sırada parkta bulunan bazı Suriyeli kişilerin kendisine yardımcı
Olduklarını ve cep telefonunu alarak kendisine geri verdiklerini beyan etmiştir.

22.07.2022 günü yapılan çalışmalarda, kimlikleri tespit edilen Suriye uyruklu 3 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 23.07.2022 günü sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmıştır. Her asayiş olayında olduğu gibi suç ve suçlulara yönelik çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster