Ana Sayfa TÜRKİYE 25 Kasım 2022 149 Görüntüleme

Kuzey Irak’ta 1 Teğmen, 1 Sözleşmeli Er Şehit

kardesleryaziicimasa

Kuzey Irak’ta yürütülen pençe-kilit operasyonunda teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu yaralanan ve hastaneye kaldırılan piyade sözleşmeli er İsmail Ünal şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan ilk açıklamada, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 25 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.” denildi. Daha sonra yapılan bir diğer açıklamada da, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 25 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” denildi.

Şehit Piyade Teğmen’in şehadet haberi Gaziantep’te bulunan ailesine, şehit piyade sözleşmeli er İsmail Ünal’ın şehadet haberi ise Giresun’da bulunan ailesine ulaştırıldı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster