Ana Sayfa TÜRKİYE 3 Ocak 2022 457 Görüntüleme

Memur Maaşlarına Yapılan Zam Oranları Belli Oldu

kardesleryaziicimasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada memur ve emeklilere verilecek zam oranlarını açıkladı.

Erdoğan; açıklamasında, Memurlarımıza toplamda yüzde 28 oranında bir artış yaptık. Memurlarımızın Ocak ayındaki yüzde 5’lik toplu sözleşme zammını yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık. Böylece memurlarımızın maaş artış oranını %30,5’a çıkartarak onlara ilave destek sağlamış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Memurlara yapılan enflasyon zammının ardından bir de ek zam yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, memurlara toplamda yüzde 28 oranında artış yaptıklarını, memurların ocak ayındaki yüzde 5’lik toplu sözleşme zammını yüzde 7 buçuk olarak uyguladıklarını da sözlerine ekledi ve Aile yardımları da çalışmayan eş için 521 lira, 6 yaşındaki küçük çocuklar 115 TL, 6 yaşından büyük çocuklar için 57 lira olarak güncellenmiştir” dedi.

Emeklilere verilecek zam oranları ile ilgili olarak da açıklamada bulunan Erdoğan; “Emeklilerimizi maaşında ise genel olarak enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. Buna ilave olarak düşük maaş alan emekliler ile ilgili yeni alt sınır belirledik. Hiçbir emeklimiz 2500 liranın altında maaş almayacak” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster