ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 24 Kasım 2022 164 Görüntüleme

Meteoroloji Uyardı Yağışlı Havanın Etkisine Giriyoruz.

nilsite
kardesleryaziicimasa

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde hava durumu verilerini güncelledi. Meteorolojiden alınan bilgilere göre, yarın yurdun bazı kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Büyük bir bölümde ise yağmur etkili olacak.

Yarın etkili olması beklenen yağışlarla ilgili sel ve su baskını uyarısı da yapan meteoroloji, yağış beklenen bölgeleri şöyle sıraladı:

Meteoroloji tarafından verilen bilgilere göre yarın İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

-Sağanak Yağış Bekleniyor-

Yarın öğleden sonra kayser, Niğde, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya ve Samsun çevresinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini bildiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü, belirtilen kentlerin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini açıkladı.

-Güneydoğu Anadolu’da Bugün Akşam Saatlerinden İtibaren Etkili Olacak-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmede, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bugün akşam saatlerinden itibaren etkili olacak kuvvetli sağanak yağışın yüksek kesimlerde etkili kar yağışı şeklinde görüleceği belirtildi.

-Batı Karadeniz’de Çok Kuvvetli Yağış Bekleniyor-

Batı Karadeniz bölgesinde etkili olması beklenen yağışlar ise yarın sabahın ilk saatlerinden itibaren görülmeye başlanacak. Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu kentlerinde kuvvetli ve sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar, 1200 metre üzerindeki rakımlarda kar yağışı şeklinde etkili olacak.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster