Ana Sayfa KARAPINAR, KONYA, TÜRKİYE 30 Nisan 2022 440 Görüntüleme

Murat Kurum Karapınar’da Konuştu: “2023’de Sandıkları Patlatacağız”

kardesleryaziicimasa

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, memleketi Konya’nın Karapınar ilçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İlçede yoğun bir ilgi ile karşılanan Murat Kurum, iftar programı öncesinde, ilçede yapımı tamamlanan “İller Bankası Cumhuriyet İlkokulu” binasının açılışını gerçekleştirdi.

Açılış sonrasında AK Parti Karapınar ilçe binasını ziyaret eden ve partililer ile bir araya gelen Bakan Murat Kurum, sonrasında iftar programının gerçekleşeceği Millet Bahçesine geçti.

Burada yaptığı konuşmada, ülke gündemini değerlendiren Murat Kurum, Türkiye’yi ilmin merkezi, aklın yolu, hakkın ve hakikatin sarsılmaz sesi yapmaya kararlı olduklarını vurguladı. “20 yıldır gece gündüz demeden çalışıyorsak, bu ülke için aralıksız mücadele ediyorsak, gücümüzü, on yıllardır davasından adım atmayan milletimizden alıyoruz” diyen Kurum, ilçeye yapılan yatırımlar ile ilgili olarak da değerlendirmede bulundu.

Karapınar’a yapılan GES projesinin, Avrupa’nın birinci, dünyanın ise 5. Büyük santrali olduğunu dile getiren Murat Kurum, “Böylesine büyük projelerle büyük vizyonlar belirlerken, Türkiye’yi karanlık günlere döndürmek isteyenlerle de kıyasıya mücadele ediyoruz.  Bu ülkenin yarınları ve istikbali için yaptığımız yatırımları, ‘ya durdurursunuz ya da göreve gelince mani oluruz’ deyip milleti ve yatırımcıları tehdit edenlere, 20 yıldır haykırdığımız gibi ‘ya aydınlık bir istikbal ya da eski karanlık günler’ diyoruz. Ya millet ya zillet diyoruz. Ya istiklal ya izmihlal diyoruz. Hangi odaklardan sufle aldıkları belli olmayanlar, büyükelçilikler önünde hizaya girenler, gezi kalkışmasında bu milletin üzerine yürüyen baronlar ve onları müdafaa eden şovmenler duysunlar. Bu ülkenin istiklaline kimse kastedemez. AK Parti’nin iktidara gelmesi ile, bu ülkede yaşayan insanlar birinci sınıf vatandaş haline geldi. 2023 yılı seçimlerinde de büyük bir zafer kazanacağız ve güçlü, büyük Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster