Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 24 Temmuz 2022 210 Görüntüleme

Okullarda Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

kardesleryaziicimasa

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olan 2022-2023 eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında İzmir’de okul müdürleri ile bir araya geldi. Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarının erken başlayacağının altını çizen bakan Özer, okullarda temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alımlarına başlayacaklarını da ifade etti. Alım ile ilgili duyuruların Ağustos ayında 81 il merkezine gönderileceği öğrenildi.

Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İzmir’de okul müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıda, okulların tüm ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalara şimdiden başlandığını, İzmir’deki tüm okullara 200 milyonu kırtasiye, 150 milyonu temizlik, 80 milyonu küçük onarım ve 170 milyonu donatım olmak üzere 600 milyon liralık bütçeyi hazırladıklarını da sözlerine ekledi ve okullarda velilerin okullara bağış gibi zorunlu hallerle karşılaşmalarının önüne geçeceklerini söyledi.

Okullarda güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımlarına da en kısa sürede başlayacaklarının müjdesini veren Bakan Mahmut Özer; ““Velilerimizin özellikle kayıtlarda bağış gibi sizleri de rahatsız eden süreçlerle karşılaşmasını istemiyoruz. Velilerimiz eğer isterse okullara, okul aile birliklerine bağış yapabilirler ama bağışla okul kayıtları arasında hiçbir pozitif korelasyon yok. Zorunluluk ilişkisi yok çünkü bizim Bakanlık olarak tüm okullarımızın ihtiyacını karşılayabilecek gücümüz de var, bütçemiz de var. Sadece bununla yetinmeyeceğiz. Aynı zamanda, inşallah, temizlik ve güvenlikle ilgili okullarımızın ihtiyacını karşılamakla ilgili de yakında tüm okullarımıza, tüm illerimize sürprizimizi açıklayacağız. Yani Bakanlık olarak istediğimiz şey, sizlerle birlikte sürekli istişare hâlinde yol yürüyerek sizlerin her türlü talebini karşılayabilecek her türlü gücümüz var. İnşallah, bundan sonra okul temelli bir şekilde süreçlerimizi yöneteceğiz.” Dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster