Ana Sayfa EREĞLİ 13 Haziran 2022 251 Görüntüleme

Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Özbudak’tan Görkemli Açılış

kardesleryaziicimasa

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Duran Özbudak, seçim çalışmaları kapsamında seçim ofisini kalabalık bir katılımcı ile açtı.

Anıt Caddesi Halk otobüsleri Durağı yanında gerçekleşen açılışa STK temsilcileri, işadamları ve mahalle muhtarlarının yanısıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada, yönetim kadrosunu da açıklayan Duran Özbudak, seçimi kazanmaları halinde Pancar Ekicileri Kooperatifini eskiden olduğu gibi bir çiftçi kuruluşu haline getireceklerini ifade etti. Kooperatifin, birkaç kişinin faydalandığı değil, tüm çiftçilerin faydalandığı bir yapıya getireceklerinin altını çizen Özbudak, “Her ne kadar seçim tarihi belli olmasa da biz yarın seçim varmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Göreve geldiğimizde, kooperatifimizi yine eskisi gibi çiftçilerimizin hizmetinde olacak bir kuruluş haline getireceğiz. Pancar Ekicileri Kooperatifi, bir grubun değil, tüm çiftçilerin ortak faydalanacağı bir yapıya gelecek. Mevcut yönetim kooperatifi devraldığında Türkiye’deki 31 kooperatif içerisinde parmakla gösterilen bir kooperatif iken bugün bu özelliğimiz kaybettirildi. Çiftçi gübre alamıyor, yem alamıyor. Alınan gübrelerin de menşei belli değil. Bir de yüzde 25 diye bir şey çıkardılar, çiftçilerin belini iyice büktüler” dedi.

Özbudak, konuşmasında, kadrosunda yer alacak isimleri de açıkladı. Özbudak’ın açıkladığı isimler ise şu şekilde:

Ersoy Günaydın, Bayram Ali Soylu, Ramazan Kocabaş, Burhanettin Çiçekçi, Kerim Aksoy, Ali Okumuş, Ahmet Kurt.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster