Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 19 Mayıs 2022 247 Görüntüleme

Pancar Üreticisine 149 Milyon Liralık Avans Desteği Ödemesi Yapılacak

kardesleryaziicimasa

Türkiye’de gıda sektörlerinin öncüsü olan Konya Şeker, üretici ortaklarına rekor düzeyde avans ödemesi yapacak. Koya Şeker yetkililerinden edinilen bilgilere göre, 2022-2023 kampanya dönemi için üretim sözleşmesi yapmış olan üretici ortaklarına toplamda 149 milyon 268 bin lira avans ödemesi yapılacak. Ödemeler, 20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 18:002den itibaren hesaplara yatacak.

Konya Şeker yetkilileri, konuyla ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede, üretici ortaklarına, ekim sürecinden hasat sürecine kadar ihtiyaçları olan ürün ve ekipmanların sağlandığı da belirtildi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Şeker pancarının, Türkiye açısından stratejik bir ürün olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, girdi fiyatlarının esnek olduğu bir dönemde verilen bu avans desteğinin, çiftçinin yarasına merhem olacağını belirtti.

Konya Şeker’in, varoluş nedeni olarak ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde üretimin kesintisiz sürmesini sağlamayı amaçlayan destek politikasının, hem piyasaya dinamizm getireceğini, he de çiftçilerin tarlaya daha güvenle gitmelerine olanak sağlayacağını da belirten Erkoyuncu, ““Maşallah güzel bir kış geçirdik, içinde bulunduğumuz ayda bolca yağmur yağıyor, Rabbimiz bolca su veriyor. İnşallah bu yıl bereketli bir yıl olacak. Çiftçilerimizin yağışlarla yaşadığı bayramına bir de biz bayram eklemek istedik ve bütün şartlarımızı zorlayarak, rekor denilebilecek bir rakamı üretici ortaklarımızın hesabına avans olarak yatırıyoruz. Şundan emin olsunlar bu kurumun birinci önceliği üretimin kesintisiz sürmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle verdiğimiz bu avansın bütün üretici ortaklarımıza hayırlı olması temennimiz ile çiftçilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum. Allah hepsine bereketli, hayrını görebilecekleri bol kazanç versin” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster